ZESPÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W MARUSZYNIE DOLNEJ

NOWA STRONA SZKOLNA

STRONA KTÓRĄ WŁAŚNIE OGLĄDASZ JEST STRONĄ ARCHIWALNĄ.

ADRES NOWEJ STRONY SZKOŁY TO:

md.szkolnastrona.pl

Informacja o przechowywaniu danych osobowych

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. JANA KANTEGO W MARUSZYNIE DOLNEJ

Czytaj więcej: Informacja o przechowywaniu danych osobowych

Kampanie Prewencyjne KRUS 2020

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zachęca do przeczytania informacji o swoich kampaniach prewencyjnych na rok 2020, pod adresm:

https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja/kampanie-prewencyjne-krus-w-2020-roku/

Nauczanie zdalne do 24 maja 2020.

Decyzją Ministerstwa Edukacji z dnia 24.04.2020, szkoły zostaną zamknięte przez kolejny okres - do 24 maja 2020r.

Kontynuacja nauczania zdalnego.

       Zgodnie z rozporządzeniem MEN od 15 do 26 kwietnia 2020 r. kontynuujemy zdalne nauczanie. Zgodnie z rozporządzeniem bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizyczne będą dla nauczycieli priorytetem. Apelujemy o bezpieczne i rozważne przekazywanie swoich danych za pomocą internetu.

I miejsce i wyróżnienie dla dziewczyn z Maruszyny!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Maruszynie Dolnej brali udział w XIX Edycji Konkursu Plastycznego „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”. Organizatorem tego konkursu jest Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej, współorganizatorem Rada Sołecka wsi Bańska Niżna.


           Uczestniczyli w zajęciach, na których zdobyli wiedzę na temat pracy sołtysa oraz rady sołeckiej. Rozmawiali o tym w jaki sposób mogliby wesprzeć sołtysa, czy sami chcieliby pełnić taką funkcję. Uczniowie dowiedzieli się, że w Gminie Szaflary ten rok jest szczególny, bo wszyscy sołtysi będą wybierani według nowych przepisów. Wyborcy będą głosować podobnie jak na radnych, czy na wójta. Podczas zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczne pod kierunkiem pani Renaty Jagody. Jury w szkole wybrało 7 najpiękniejszych prac, które zostały wysłane do szkoły w Bańskiej Niżnej, w tym prace Zuzanny Karwaczki, Zuzanny Urbaś, Magdaleny Buńdy, Karoliny Szczerby, Eweliny Starzonek, Dominika Walkosza, Daniela Walkosza. Baruś Borowicz z Oddziału Przedszkolnego najmłodszy uczestnik konkursu szkolnego również reprezentował naszą szkołę na Bańskiej Niżnej. Pracę wykonał pod kierunkiem Pani Katarzyny Bem. Dziękujemy uczniom za tak duże zainteresowanie konkursem.


             W dniu 4 marca 2019 roku Ewelinka, Zuzia i Pani Renata Jagoda brały udział w uroczystości związanej z dniem Patrona Szkoły Podstawowej im. Św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej. Po Mszy Świętej oraz po pięknych występach młodzieży z Bańskiej Niżnej odbyło się podsumowanie konkursu i wręczanie nagród. Ewelinka zajęła I miejsce, a Zuzia wyróżnienie. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody. Wielkie gratulacje dla Eweliny Starzonek z klasy VII i Zuzanny Urbaś z klasy V.

 

Samorząd Uczniowski

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Maruszynie Dolnej

"Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Więc dziś spróbujcie zapamiętać.
Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie."

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 22 stycznia Oddział przedszkolny wraz z klasą I i III Szkoły Podstawowej w Maruszynie Dolnej pod opieką wychowawczyń przygotował wspaniałą imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszy i piosenek nawiązujących do święta. Po występach podeszły do swoich najbliższych, aby powiedzieć jak bardzo ich kochają i wręczyć im własnoręcznie wykonane kalendarze. Na zakończenie zaproszono Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców z klasy VI .Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii oraz pociechy z wnuków.Link do galerii

Tekst i foto: Katarzyna Bem

„Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,

a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą. (…)
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci.”


        Zgodnie z grudniową tradycją ,w dniu 6 grudnia do Szkoły Podstawowej w Maruszynie Dolnej przybył Święty Mikołaj. Na tego Gościa, w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekaliśmy wszyscy, a zwłaszcza dzieci, które już od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku jego dzwonka. Przedszkolaki wraz z klasa I i III powitały go z wielką radością. Dzieci z OP, klasy I i III specjalnie na tę okazję przygotowały montaż słowno - muzyczny, w czasie którego Mikołaj wysłuchał wielu pięknych wierszy i wspólnej piosenki. Po zakończonym występie i krótkiej wymianie zdań, w czasie której nasi podopieczni obiecali, że będą się starali zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Święty Mikołaj osobiście wręczył dzieciom podarunki i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie.

       Mikołajowi i tym wszystkim, którzy pomagali mu „pakować” prezenty bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY i mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy…. :)Link do galerii

Tekst i foto . Katarzyna Bem

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w powiązaniu ze świętem szkoły.

        Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Maruszynie Dolnej 14 listopada 2018 roku świętowała obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz uczciła Patrona szkoły -
Św. Jana Kantego. Z tej okazji ten dzień rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym
w Maruszynie. Mszę odprawił i homilię wygłosił ks. proboszcz Andrzej Kwak. Uświetnienia tej uroczystości dodała obecność pana dyrektora Szkoły w Maruszynie Górnej Konrada Kuźmińskiego wraz z Pocztem Sztandarowym.
      Część oficjalna obchodów tego dnia rozpoczęła się od zasadzenia „Dębu Niepodległości”. To pamiątkowe drzewo zostało zasadzone w obejściu szkoły przez zaproszonych gości tj. przez Panią Alicję Garbacz - sekretarza Gminy Szaflary, przedstawicieli rodziców oraz pana dyrektora naszej szkoły - Jana Królczyka.
     Następnym punktem programu było ślubowanie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, którzy od tego wydarzenia stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Uroczystego pasowania pierwszoklasistów dokonał dyrektor szkoły Jan Królczyk.
          Kolejnym punktem obchodów był występ uczniów ze scenką z życia i działalności Św. Jana Kantego. Scenariusz został oparty na legendzie o rozbitym dzbanie, który cudownie skleił się za sprawą Św. Jana Kantego. Scenariusz opracowały i przygotowały uczniów panie Renata Zagól i Renata Jagoda. 
        Z okazji 100-lecia niepodległości uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny. Zgromadzeni goście i cała społeczność szkolna miała możliwość wysłuchania poezji patriotycznej wyrecytowanej przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie ci byli jednocześnie autorami tych wierszy. Uczniowie, nagrodzeni w Gminnym Konkursie Poetyckim pt. „Piórem z serca dla niepodległej” to Joanna Mucha uczennica klasy szóstej - I miejsce, Maksymilian Walkosz uczeń klasy czwartej
II miejsce, Anna Bartoszek uczennica klasy III - wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym zaś paniom Renacie Jagodzie, Renacie Zagól i Bożenie Huzior dziękujemy za przygotowanie uczniów do tego konkursu. 
Miłym akcentem, podczas obchodów tych uroczystości było śpiewanie pieśni patriotycznych przez poszczególne klasy, przy akompaniamencie kleryka Wojciecha Leśniaka.
   Podsumowując tak wspaniałą uroczystość chcielibyśmy należy pogratulować wszystkim nagrodzonym uczniom w konkursach w ramach gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Gratulujemy Karolinie Szczerba z klasy szóstej , laureatce konkursu na prezentację multimedialną organizowanego przez szkołę w Skrzypnem. W tym samym konkursie udział brali Szymon Walkosz z klasy trzeciej gimnazjum oraz Adrian Strama z klasy piątej. Brawo! Dziękujemy również nauczycielkom Renacie Jagodzie i Renacie Zagól za przygotowanie uczniów do konkursu.
      Gratulacje należą się także uczniom z naszej szkoły, którzy w konkursie plastycznym 
pt. „Wizerunek orła białego zmieniającego się na przestrzeni wieków w formie kartki pocztowej” zdobyli wyróżnienia i nagrody. I miejsce ex aequo uzyskali Daniel Walkosz z klasy VIII szkoły podstawowej i Agnieszka Pawlikowska z klasy trzeciej gimnazjum , II miejsce zdobyły Anna Bartoszek z klasy trzeciej szkoły podstawowej i Agnieszka Buńda z klasy trzeciej gimnazjum,
III miejsce uzyskali Karolina Szczerba z klasa szóstej i Eryk Gil z klasy siódmej szkoły podstawowej. Wyróżniono dwóch uczniów ze szkoły podstawowej, Zuzannę Borkowską i Zuzannę Karwaczka z klasy piątej szkoły podstawowej. Dziękujemy nauczycielkom Annie Królczyk, i Bożenie Huzior za opiekę nad uczniami przygotowującymi prace plastyczne.
       Jesteśmy wdzięczni uczniom, którzy wykonali pracę plastyczną na gminny konkurs organizowany przez szkołę w Borze pt. „Piękna nasza Polska cała” oraz uczniom ,którzy wzięli udział w gminnych konkursach plastycznych organizowanych przez Szkołę Podstawową w Maruszynie Górnej pod nazwą „na100latkina100lecie”. Paniom Annie Królczyk, i Bożenie Huzior dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursów.
        Za szczególny wkład w przygotowanie scenografii i akademii szkolnej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę dziękujemy paniom Annie Królczyk, Renacie Zagól, Joannie Żółtek- Babiarz i Renacie Jagodzie oraz klerykowi Wojciechowi Leśniakowi za rozśpiewanie naszej społeczności szkolnej.

Samorząd Uczniowski

Na nas zawsze można liczyć……, czyli jesienne sprzątanie zapomnianych grobów na cmentarzu w Maruszynie

Już po raz trzeci uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej w Maruszynie Dolnej wraz z wychowawcami sprzątali zapomniane i opuszczone mogiły na cmentarzu w Maruszynie.

       Dnia 18 pazdziernika 2018r. uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się pieszo na parafialny cmentarz, by tam z opuszczonych mogił zbierać liście, wyrywać chwasty i trawę, a nawet robić drobne naprawy, np. z powrotem układać przewrócone krzyże, by potem przyozdobić je w własnoręcznie wykonane stroiki czy tez wieńce z żywej cetyny.

            Coroczne sprzątanie grobów przed Wszystkimi Świętymi jest staropolską tradycją, którą należy kultywować, nie ograniczając się jedynie do sprzątania mogił swoich bliskich. Dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Maruszynie Dolnej stało się to szkolna tradycją. Nikogo nie trzeba było namawiać do tej akcji. Wszyscy bardzo chętnie w niej uczestniczyli, czego wyrazem były przyniesione z domu przepiękne własnoręcznie wykonane stroiki i wieńce. Zwieńczeniem akcji było zapalenie zniczy, zaduma, a także modlitwa za zmarłych.

 

Joanna Żółtek-Babiarz

 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe
 • zdjecia losowe

Tablica informacyjna nr 1

Ta strona korzysta z plików cookie w celu zapewnienia poprawności działania. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do artykułu: "Informacje o cookies".