menu
o szkole
szukaj
statystyki odwiedzin
Ogółem:
3863481
Dzisiaj:
226
Wczoraj:
401
W tym miesiącu:
4939
W poprzednim miesiącu:
16486
polecamy
aktualności
O krzykliwym Skrzaciku i Magicznej Księdze
10.12.2018218
7 grudnia uczniowie klas 0-4 naszej szkoły obejrzały przedstawienie "O krzykliwym Skrzaciku i Magicznej Księdze", który w małej sali gimnastycznej zaprezentowało dwoje aktorów Teatru dla Dzieci i Młodzieży Moralitet z Krakowa. Był to bardzo pouczający spektakl promujący przyjaźń i czytelnictwo oraz poruszający problemy degradacji środowiska naturalnego.
Na stronie internetowej teatru czytamy:
"Kacper jest niezwykle głośnym skrzatem. Nie potrafi mówić, tylko cały czas głośno krzyczy co jest bardzo uciążliwe dla innych. Po festynie organizowanym przez Wróżki, Gabryś i Nina są bardzo zmęczeni nieustannymi wrzaskami Kacpra. Nagle okazuje się, że Kacper stracił całkowicie głos. Z jego ust wydobywają się słowa bez dźwięku. Gabryś i Nina, mimo, że są znużeni jego wrzaskami, postanawiają mu pomóc. W końcu są jego przyjaciółmi, a przyjaźń jest najważniejsza na świecie. Wsparcia szukają w bibliotece wśród książek. W końcu wiadomo, że książki to kopalnia wiedzy. Przypadkiem pojawia się jedna z Wróżek. Przyznaje się do tego, że to ona ze złości zaczarowała Kacpra i dlatego stracił głos. Nie mogła już wytrzymać jego krzyku.Na prośbę Gabrysia Wróżka godzi się na odczarowanie Skrzata. Jednak jest mały problem, trzeba spreparować miksturę z ziółek rosnących na ekologicznym, czystym terenie. Gabryś postanawia odnaleźć takie miejsce i zacząć edukować mieszkańców lasu w kwestii działań proekologicznych."

Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli spektakl tym bardziej, że był on interaktywny i publiczność aktywnie pomagała poszczególnym postaciom podejmować różne decyzje.
JS
galeria zdjeć
dodaj komentarz
Komentarz:*
Autor:*
E-mail: